Twój koszyk jest pusty

Fotel w stylu skandynawskim - jaki wybrać do salonu?

Urządzenie swojego mieszkania czy domu w stylu skandynawskim jest dość łatwe. Należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednich meblach. Jaki fotel w stylu skandynawskim będzie najbardziej odpowiedni? Podpowiadamy!

Fotele w stylu skandynawskim - czym się charakteryzują?

Styl skandynawski jest obecnie niezwykle popularny. Taką klasyczną, a zarazem funkcjonalną przestrzeń tworzy się za pośrednictwem odpowiednio dobranych dodatków i mebli. Czy odznacza się styl skandynawski? Przede wszystkim prostotą i minimalistycznymi elementami dekoracyjnymi. Istotną częścią takiego wystroju są fotele skandynawskie, które od razu nadadzą salonowi odpowiedniego charakteru. Fotele do salonu skandynawskie są dostępne w różnych wzorach, zatem znalezienie tego najbardziej odpowiedniego nie będzie stanowiło dla kupującego większego wyzwania.

Jak fotel skandynawski do salonu?

Salon to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Jego aranżacja powinna zatem obejmować dobór funkcjonalnych mebli, które zapewnią każdemu użytkującym tę przestrzeń komfort i wygodę. W przypadku stylu skandynawskiego, podobnie jak w przypadku innych mebli, fotele powinny być proste i minimalistyczne. Z reguły to konstrukcje wyposażone w odpowiednio miękkie obicie, które jest bardzo przyjemne w dotyku. Cały styl skandynawski oparty jest o przestrzenność - zarówno meble, jak i dodatki nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca tak, by pozostało ono do dyspozycji mieszkańców domu czy mieszkania. Podobnie jest w przypadku foteli. W stylu skandynawskim nie ma miejsca na ogromne fotele z rozkładanym dodatkowo podnóżkiem. Fotele skandynawskie są niewielkie i proste w konstrukcji, a zarazem bardzo wygodne!

Fotele skandynawskie - warianty kolorystyczne

Warto zwrócić również uwagę na warianty kolorystyczne, które dominują w przypadku stylu skandynawskiego. Zazwyczaj jest to biel oraz jasne odcienie standardowych kolorów. Używanie jasnych farb optycznie powiększa przestrzeń, co ma kluczowe znaczenie właśnie w przypadku tego stylu. Jaki kolor foteli skandynawskich będzie najbardziej odpowiedni? Zdecydowanie powinno się zrezygnować z mebli wielokolorowych. Najlepiej wybrać stonowane oraz jasne warianty danego koloru, które nie będą odstawały od reszty otoczenia. Biel, beż, jasny błękit czy pudrowy róż - te kolory na pewno doskonale sprawdzą się w przestrzeniach aranżowanych na styl skandynawski.

Fotele w stylu skandynawskim powinny również odznaczać się wysoką jakością wykonania. Materiał, z jakiego wykonuje się obicie fotela, jest bardzo istotny - to od jego trwałości zależy bowiem, czy dany mebel będzie prezentował się równie dobrze po upływie wielu lat. Jako producent mebli tapicerowanych jesteśmy w stanie zapewnić klientom jedynie najlepsze produkty. Oprócz foteli, które doskonale wpasują się w styl skandynawski, posiadamy w asortymencie wiele innych mebli. Na szczególną uwagę zasługują:

Nasze meble są funkcjonalne, a co równie ważne - prezentują się doskonale w każdej przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.


Zobacz również:

Fotel w stylu skandynawskim - jaki wybrać do salonu? - 49_0.jpgFotel w stylu skandynawskim - jaki wybrać do salonu? - 49_1.jpg
Narożnik czy sofa do spania, co lepsze? 2022-12-07

Narożnik czy sofa do spania, co lepsze?

Sofa czy narożnik? To odwieczne pytanie zadają sobie wszyscy, którzy stoją przed wyborem łóżka do mieszkania. Zanim podejmiesz...
Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim? 2022-11-24

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim powinien kojarzyć się z ciepłem, przytulnością i młodzieńczą beztroską.
Wygodny fotel do czytania książek – jaki wybrać? 2022-10-20

Wygodny fotel do czytania książek – jaki wybrać?

Wygodny fotel do czytania to coś, co doceni każdy amator dobrej lektury. Jeśli zdarza Ci się tak wciągnąć w akcję książki, że...